Gliwiccy działkowcy mogą nadal korzystać ze swoich działek

W czerwcu 2021r. zgłosili się do mnie działkowcy PZD ROD Kwiat Brzoskwini z prośbą o pomoc w związku z planowaną na terenie 800 ogródków działkowych i łowiska Emil (teren Ligoty Zabrskiej), budową gigantycznego suchego zbiornika przeciwpowodziowego o pow. 124 ha. W związku z czym interweniowałam w powyższej sprawie u Prezydenta Gliwic. Zaskutkowało to na dzień dzisiejszy wstrzymaniem prac nad tym projektem. Użytkownicy działek mogą więc nadal spokojnie korzystać ze swoich działek, które od wielu lat pielęgnowali i są dla nich często jedynym miejscem rekreacji i wypoczynku, często nawet od 40 lat.

Wprawdzie Prezydent Gliwic szuka teraz wsparcia u Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w naciskach na Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, by zdobyć fundusze na powyższy projekt, jednak nie wydaje się, aby mógł odnieść sukces w sprawie, która nie tylko jest wbrew oczekiwaniom społecznym, a wręcz pozbawia mieszkańców często jedynej możliwości spędzania wolnego czasu oraz poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby konsekwencje zabetonowania i wybrukowania biegu Kłodnicy przez aglomerację Śląską ponieśli Gliwiczanie i Gliwiczanki! Będę monitorować tę kwestię, by nie dopuścić do krzywdy działkowców z Ligoty Zabrskiej.