Spotkanie w Sejmie ze środowiskami Kobiecymi

Zorganizowałyśmy razem z Katarzyną Kotulą i Joanną Scheuring-Wielgus konferencje pdt. „Spotkajmy się.
Muszę przy Tym wspomnieć, że sobotnia konferencja nie odbyłaby się, gdyby nie wsparł jej przewodniczący Klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz dyrektorka biura klubu Paulina Piechna- Wieckiewicz. Ogromne wsparcie i pomoc otrzymałam od Małgorzata Pocztowska z biura klubowego, za co bardzo, bardzo dziękuję.

Dyskutowałyśmy co robimy dalej w sprawie aborcji po odrzuceniu ustawy Społecznego Komitetu Legalna Aborcja. Bez Kompromisów.
Agnieszka Czerederecka z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet skupiła się na pomocy dla ukraińskich uchodźczyń, której udzielają. Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu mówiła o kobietach, które korzystają z pomocy organizacji a także o ogromnym wsparciu zagranicznych instytucji i rządów. Karolina Skowron Baka z Akcji Demokracji oraz Asia Gzyra-Iskandar i Katarzyna Łagowska z Centrum Praw Kobiet podkreślały jak ważne jest angażowanie się w walką o prawo do aborcji jako prawo człowieka i fundament demokracji. Podczas dyskusji panowała wśród nas zgoda, że walka o legalizację aborcji oraz wsparcie dla kobiet, które jej potrzebują musi i będzie kontynuowana we współpracy posłanek Lewicy i organizacji społecznych. W drugim panelu prowadzonym przez Monikę Falej. Stowarzyszenie samotni rodzice podzieliło się swoim doświadczeniem i sukcesem w przywróceniu wspólnego rozliczania się samodzielnych matek ze swoimi dziećmi, co zostało im odebranie w polskim ładzie. W trzecim panelu Bożena Przyłuska z kongresu Świeckości , @prof. Agnieszka Graff oraz prof. Elżbieta Korolczuk analizowały różne aspekty wpływu kościoła katolickiego na życie społeczne, decyzje polityczne, a także sytuację kobiet i mniejszości w Polsce. Znakomite i inspirujące wystąpienia, konkretne pomysły na przyszłość, a także nieformalne spotkania i rozmowy sprawiły, że skończyłyśmy forum kobiet pełne energii i z planem, by niebawem znów się spotkać.

Jakże miło było podczas konferencji w Sejmie, potkać wspaniale kobiety, które działają na rzecz innych kobiet