biuro poselskie

(18.05.2020) Prace porządkowe na Cmentażu Żydowskim w Pyskowicach

Wczorajszy dzień upłynął nam na pracach porządkowych na Cmentarzu Żydowskim w Pyskowicach. To drugie miejsce, którym wraz z Przedwiośnie w Śląskim zajęliśmy się w ramach akcji Posprzątajmy świat wokół nas. Pogoda dopisała, było nas całkiem sporo, ale oczywiście zachowaliśmy zasady bezpieczeństwa.

Tym razem wydarzenie trwało dwa dni. W sobotę rozpoczął je Burmistrz Pyskowic Adam Wójcik wraz z radnymi, pracownikami Urzędu Miejskiego i mieszkańcami miasta. W niedzielę byli z nami między innymi europoseł Łukasz Kohut, Leszek Jodliński, Roland Skubała, Błażej Kupski, Małgorzata Tkacz-Janik, Katarzyna Szota-Eksner i wiele innych zaangażowanych społecznie osób. Ogromne podziękkwania dla wszystkich!

Jako Przewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych wiem, jak ważne jest zachowanie pamięci o naszej tożsamości narodowej. W dzisiejszym, mocno podzielonym społeczeństwie, takie akcje to nie tylko prace porządkowe, ale także budowanie więzi ponad podziałami i przeciwdziałanie rosnącym uprzedzeniom i nacjonalizmom.

*za zdjęcie grupowe dziękuję Monice Burszczan.


(16.05.2020) Wspierajmy DPS-y!

Domy opieki dla osób starszych ciągle znajdują się w trudnej sytuacji. Środki ochrony osobistej muszą kupować po cenach rynkowych. Brakuje podstawowych produktów. Dlatego od początku pandemii wspieram DPSy.
Uszyłyśmy więc kolejną porcję maseczek i wraz z innymi darami zawiozłyśmy do Domu Seniora.


(02.05.2020) Posprzątajmy świat wokół nas!

Dzisiaj, z inicjatywy mojego Biura i Przedwiośnie w Śląskim posprzątaliśmy stary robotniczy cmentarz ewangelicki w Zabrzu, w kolonii Borsig. Pogoda dopisała, towarzystwa dotrzymywały nam zwierzęta, było nas całkiem sporo. Oczywiście wszyscy odpowiednio zabezpieczeni. Pomógł nam w tym europoseł Łukasz Kohut który przywiózł żele antybakteryjne, za które bardzo dziękujemy. Uzbierało się sporo śmieci, które, mamy nadzieję, szybko zostaną wywiezione z terenu cmentarza. To bardzo piękna okolica, szkoda, żeby była wysypiskiem śmieci.

To pierwsza akcja w ramach cyklu Posprzątajmy świat wokół nas. Będziemy informować o kolejnych. Jeśli znacie miejsca w Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Tarnowskich Górach i okolicach, które nasza ekipa mogłaby odwiedzić – piszcie.

Zachęcamy również do podejmowania podobnych inicjatyw we własnych lokalnych społecznościach. Warto zmieniać na lepsze przestrzeń w jakiej żyjemy. Przy okazji można poznać okolice i ich często zapomnianą historię.


(01.05.2020) Pierwszy maja w Gliwicach, Tarnowskich Górach i Zabrzu

Lewica świętowała 1 Maja również między innymi w Gliwicach, Tarnowskich Górach i Zabrzu. Kwiaty zostały złożone na grobie Feliksa Niedbalskiego, pod pomnikiem Kolejarzy Tarnogórskich oraz pod pomnikiem Wincentego Pstrowskiego.


(07.04.2020) Bezpłatna pomoc prawna w moim biurze poselskim w Gliwicach

W moim gliwickim biurze poselskim można otrzymać bezpłatną pomoc prawną. Szczególnie dotyczy to osób pracujących, borykających się z licznymi problemami w związku z pandemią koronawirusa:


(03.04.2020) Powstał edukacyjny Hub

Rozpoczęłam koordynację projektu realizowanego przez grupę aktywistek i aktywistów Lewicy. Edukacyjny Hub prowadzi oraz wspiera i koordynuje system lekcji i korepetycji online dla edukacji.

Świetna inicjatywa, która daje możliwość edukacji online na najwyższym poziomie. Jesteś uczniem/uczennicą i chcesz mieć swoje miejsce do nauki i rozwijania pasji w sieci? Jesteś nauczycielem/ką, studentem/ką lub wolontariuszem/ką i chcesz pomagać innym w nauce? Masz pomysły na usprawnienie naszej inicjatywy? Chcesz w jakikolwiek inny sposób nas wesprzeć? – > www.online.lhub.pl Dołącz do nas lub skontaktuj się z moim biurem pod nr 661-609-506! Udostępnij ten post! Zaczynamy 😊


(22.03.2020) W moim biurze powstają maseczki ochronne dla gliwickich szpitali i przychodni

W moim biurze praca wre nawet w weekend. Szyjemy maseczki dla gliwickich szpitali i przychodni. Państwo polskie może nie daje rady ale zawsze może liczyć na swoich obywateli i obywatelki. W sytuacjach kryzysowych potrafimy stanąć na wysokości zadania.


Rozmowy, konsultacje i spotkania w moim biurze poselskim w Gliwicach (ul Mickiewicza 61/4) często trwają do pòźnych godzin wieczornych. Gorąco zapraszam do współpracy, odwiedzin i kontaktu:

biuroposelskie.wnowicka@gmail.com, biuro@wandanowicka.pl


(29.02.2020) Briefing prasowy z Barbarą Słanią

Wczoraj w moim biurze poselskim w Gliwicach zorganizowałam briefing prasowy z udziałem przedstawicielki partii Razem – Barbary Słani na temat sytuacji w służbie zdrowia.

W Polsce na raka umiera ponad 100 tys. osób rocznie. To tak, jak gdyby z mapy kraju, co roku znikało miasto wielkości Chorzowa. Lewica złożyła projekt ustawy o finansowaniu ochrony zdrowia i zwiększenie nakładów na nią do 7,2% PKB. Propozycja dałaby ponad 150 mld zł na ochronę zdrowia, w porównaniu do 100 mld zł, które obecnie przekazuje PiS. Poniżej więcej na ten temat:


(17.01.2020) Dziennik Zachodni o otwarciu mojego biura poselskiego

Zapraszam do lektury dzisiejszego papierowego wydania Dziennik Zachodni, w którym została opublikowana krótka relacja z otwarcia mojego biura poselskiego w Gliwicach.

Artykuł dostępny jest również on-line pod adresem:
https://dziennikzachodni.pl/poslanka-wanda-nowicka-otworzyla-biuro-poselskie-w-gliwicach-zdjecia/ar/c1-14714918 oraz w serwisie Gliwice naszemiasto.pl
https://gliwice.naszemiasto.pl/poslanka-wanda-nowicka-otworzyla-biuro-poselskie-w/ar/c1-7508541


(15.01.2020) Spotkanie z Przedsiośniem w Śląskim

Przedwiośniem w Śląskim, czyli  najlepszą polską młodzieżówką w moim biurze poselskim w Gliwicach. Pamiętajcie, to Wy jesteście przyszłością naszego kraju!


(14.01.2020) Moje biuro poselskie zostaje otwarte

Podczas otwarcia biura poselskiego w Gliwicach przedstawiłam grono swoich współpracowników oraz wręczyłam legitymacje moim asystentom społecznym. Jestem pewna, że z tak wspaniałym zespołem będę jeszcze aktywniej mogła działać w moim okręgu wyborczym.


(14.01.2020) Rozmowy kuluarowe…

Rozmowy kuluarowe w czasie otwarcia mojego biura poselskiego w Gliwicach.