• Home
  • Bez kategorii
  • Zapadlisko w ciągu gliwickiej ulicy Limanowskiego zostanie usunięte

Zapadlisko w ciągu gliwickiej ulicy Limanowskiego zostanie usunięte

W związku z ciągłymi skargami mieszkańców na działalność spółki, która zajmować się ma restrukturyzacją mienia pogórniczego, wystąpiłam z interwencją do rządu w tej sprawie.

To kolejne działanie moje działanie w temacie rzeczonej spółki – po interwencji w sprawie zabrzańskiego Osiedla Borsiga oraz zbywania położonych w Gliwicach nieruchomości będących w posiadaniu SRK. Interwencja dotyczy przede wszystkim zaniedbanych budynków przy ulicy Wiślanej w Gliwicach oraz ponad rocznego zapadliska znajdującego się na ulicy Limanowskiego.

Domagam się ponadto, w skierowanym do przedstawicieli rządu piśmie, przeprowadzenia niezależnego audytu w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. W reakcji na skierowaną do przedstawicieli rządu interwencję, Spółka zobowiązała do przeanalizowania sprawy zapadliska przy ul. Limanowskiego w celu wykonania naprawy i przekazania sieci kanalizacyjnej na rzecz gminy oraz przedstawiła harmonogram poprawy stanu technicznego budynków przy ul. Wiślanej.

Spółka broni się, że stan budynków nie jest jej bezpośrednią winą. Jednocześnie przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych deklarują, że będzie kontynuowana sprzedaż lokali na zasadach określonych w ustawie, co można odbierać jako chęć przerzucenia odpowiedzialności za problemy i remonty na przyszłych właścicieli.

Poniżej całość odpowiedzi.