Bytom – zbiórka podpisów i rozmowa z wyborcami

Seria wydarzeń „Spotkaj się z Posłanką” zawitała tym razem do Bytomia, gdzie rozmawiałam z mieszkańcami i mieszkankami. Skarżyliście się na braki w polskiej ochronie zdrowia, oświacie a także wspominaliście o obawach związanych z nowymi rozwiazaniami forsowanymi przez PiS.

Rozmowy, które prowadzę ze swoimi wyborcami i wyborczyniami, a więc wami, zawsze są dla mnie przyjemnym doświadczeniem. Wasze zaangażowanie oraz chęć do rozmowy stanowią dla mnie dodatkowy impuls do jeszcze większego działania na rzecz okręgu, Śląska i Polski.

Zbierałam również ze śląską Młodą Lewicą podpisy pod obywatelskim wotum nieufności wobec ministra Czarnka. Trzeba powiedzieć dość nahalnemu wprowadzaniu religii, zagadnień związanych z kościołem katolickim oraz prawicowej wersji historii do programu nauczania. W szkole dzieci i młodzież powinny poznawać świat, uczyć się otwartości, a nie czytać encykliki Jana Pawła II.

Uzależnianie szkół od decyzji kuratoriów, a więc ministra edukacji, który propaguje idee wykluczające – jeszcze bardziej negatywnie wpłynie na kondycję polskiej oświaty. Nie zgadzają się na to nauczyciele, nie zgadzają się na to uczniowie, nie zgadzam się na to ja!