Ratujmy kopalnię srebra w Tarnowskich Górach

Ratujmy kopalnię srebra w Tarnowskich Górach

Wystąpiłam z pilną interwencją do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie, wpisanej na listę UNESCO, Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach prowadzonej przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Cały kompleks utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży biletów wstępu. Obostrzenia obowiązujące przez wiele miesięcy spowodowały, że podmiot zarządzający obiektami turystycznymi dotarł na skraj wytrzymałości finansowej.

Miesięczny koszt ich funkcjonowania to 200 tysięcy złotych, do tej pory wydatki pokrywano z oszczędności poczynionych przez prowadzących placówkę. Były one przeznaczone na niezbędne inwestycje, umożliwiające jej utrzymanie się na prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Działacze podejmują aktywności crowdfundingowe, lecz są one tylko kroplą w morzu potrzeb finansowych. Kompleksowi grozi nawet wykreślenie z listy.Do tej pory, mimo wielokrotnych próśb, instytucja nie dostała żadnego wymiernego wsparcia. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego, z racji swojej nazwy oraz misji powinno się problemem jak najszybciej zająć i przyznać niezbędne środki!